Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Zimsko obdobje je čas, ko se zunaj hitreje stemni, in to lahko izkoristimo za »pogled v vesolje«. V našem osončju  je osem planetov, kar nam pove pesem Mi smo planeti. Povezava do pesmi je  tukaj .  Poskusimo narediti  planet Zemlja doma, potrebujemo:  balon, koščke odpadnega papirja, koščke papirnatih brisač, lepilo, čopič, modro in zeleno barvo ter škrobno lepilo (v plastično skodelico zmešamo 1,5 skodelice vode in pol  skodelice moke ter zmešamo, zmes zlijemo v 2,5 skodelici vrele vode in kuhamo 2 do 3 minute).

Medtem ko se naš izdelan »planet« suši, si izdelajmo »raketo« za »izstrelitev«. Potrebujemo:  prazno embalažo od šumečih tablet, papir, alofolija, šumečo tableto in malo vode.

Zdaj pa se pripravimo na izstrelitev ter sestavljanje »nenavadnih« zgodb. Naša gre takole:

V raketo smo naložili »korono« in jo iz »Zemlje« poslali na Mars, tam so jo Marsovci začarali v Krono in jo skupaj s snežinkami poslali nazaj na Zemljo. Končno se bomo spet vsi vrnili v vrtec, kjer si bomo izmenjali različne zgodbe.

Se kmalu vidimo.

Branka in Teja 

Vabljeni k ogledu priloženega filmčka.

 

(Skupno 321 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost