Škratek je za vas pripravil nekaj dejavnosti, s katerimi si lahko krajšate ta praznični čas. Aktivnosti so primerne za otroke vseh starosti, le malce jih je potrebno prilagoditi.

PRAZNIČNA PEKA ŠKRATKOVIH PIŠKOTOV TER OKUŠANJE OB DRUŽINSKI ČAJANKI

Da bo praznični december še bolj prazničen, vam pošiljamo recept za peko »škratkovih piškotov«:

400 g moke

120 g sladkorja v prahu

1 vrečka vanilinega sladkorja

ščep soli

250 g hladnega masla

2 rumenjaka

Po končani čajanki lahko otroci SLIKAJO S ČAJNIMI VREČKAMI . Otroku ponudite papir in čajno vrečko (pazite le da ni prevroča). Čajna vrečka za seboj pušča barvo, s katero nastanejo prave umetnije.

BOŽIČ V ŠKRATKOVEM GOZDU – USTVARJALNA DELAVNICA

Pri ustvarjanju škratkovega gozda potrebujete:

črn flomaster

izbira likovne tehnike: akvarel barve, flomastri, svinčnik barvice

škarje, lepilo

vato, bleščice oz. kaj od tega imate pri roki, lahko tudi improvizirate.

Otrok najprej s črnim flomastrom nariše »Škratkov gozd« (škratke, hiše, drevesa,…). Z eno od likovnih tehnik (akvarel, barvice, flomastri) le to pobarva. Nato izreže in prilepi na večji format belega papirja. Škratkov gozd lahko okrasi z bleščicami, vato,…

Ob končnem izdelku, lahko otrok pripoveduje zgodbico, kaj njegova risba predstavlja. Otrokova razmišljanja lahko tudi zapišete na zadnjo stran risbice.

Obilo užitkov ob praznični čajanki in ustvarjanju.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Darja Kokot in Dragica Koprivc