Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Generalna skupščina Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) je leta 1950 določila 7. april za svetovni dan zdravja. Vsako leto se v želji po večjem osveščanju javnosti na ta dan izpostavi določeno temo s področja zdravja. Letošnje geslo se glasi »Gradimo pravičnejši, bolj zdrav svet«. Ta slogan nas spodbuja k iskanju boljših rešitev za delovanje družbe – in to na način, da bodo boljše za vse, tudi za tiste najbolj ranljive. Pravičnost je ključna in glede na čas, ki ga živimo bi morali vsi otroci imeti enake možnosti bivanja v vrtcu.

V našem vrtcu se zavedamo, da je zdravje najpomembnejša vrednota v našem življenju, zato smo vključeni v projekt Zdravje v vrtcu, ki poteka v okviru Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Zavedamo se, da ima duševno zdravje velik vpliv na naše življenje, zato v skupinah ustvarjamo varno, zdravo, prijazno okolje, ki je spodbudno za otrokov razvoj in vpliva na pozitivne medsebojne odnose. Pozitivne medsebojne odnose krepimo z različnimi socialnimi igrami, pri katerih se otroci povezujejo, sodelujejo in spoznavajo drug drugega. Veliko pozornost namenjamo tudi čustvom, ki jih otroci spoznavajo preko zgodbic, slikanic, lutkovnih predstav. Za otrokovo duševno in družbeno rast pa se poslužujemo tudi družabnih iger, ker zelo vplivajo na otrokovo mišljenje in njegov pogled na svet in pomagajo razviti pomembne veščine, kot so odločanje, kritično razmišljanje ter socialna interakcija. Tudi glasba ima pozitiven vpliv na razvoj in počutje otroka, zato prisluhnite pesmi, ki je priložena v izvedbi učiteljice Mihaele Pihler in pomočnika vzgojitelja Urbana Pihler. Tako preko igre in različnih dejavnosti otroke seznanjamo in učimo, kako poskrbeti za dobro počutje in svoje zdravje. Zelo pomembno je oblikovati zdravo in varno okolje, ki pozitivno vpliva na počutje in zdravje vseh nas. Da bo pa svet pravičnejši in bolj zdrav pa je pomemben segment duševno zdravje, zdrave in zadovoljne osebe; le če bomo poskrbeli sami zase, bomo lahko skrbeli tudi za druge.

Besedilo zapisala: Anica Kajba

Foto: Katja Starček Erjavec

OTROCI ENEGA SVETA

MI SMO OTROCI ENEGA SVETA,
GRADIMO MOSTOVE PRIJATELJSTVA.
NI TREBA NAM BISEROV, NE ZLATA,
ŽELIMO SI PESMI PRIJATELJSTVA.

NAM DANO VARUJEMO,
DRUGAČNE SPOŠTUJEMO,
NEZNANO SPOZNAVAMO,
GRADIMO SKUPNI SVET.

(Skupno 418 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost