V okviru tedna otroka, ki se je odvijal v tednu od 7. 10. do 11. 10. 2024 in je v letošnjem letu obarvan s sloganom »OTROK, NEPOPISAN LIST«, so se v našem vrtcu odvijale različne zanimive dejavnosti. Ker smo »Gozdni vrtec«, smo ob tej priložnosti na obeh lokacijah izdelali gozdarnico ob vrtcu iz zbranega gozdnega materiala, pri čemer so največjo vlogo pri tem opravili prav otroci. Ustvarjali smo čutno pot, se igrali v šotoru, prepletenem iz vej, prestopali po ležeči lestvi, sestavljali pot in stolpe iz drevesnih štorov ter se igrali s samimi gozdnimi materiali.

V gozdarnico smo povabili knjižničarko, gospo Sašo Sotošek, ki nam je prebrala veliko zanimivosti in ugank iz področja narave in gozda ter pravljico z gozdno tematiko, za kar se ji iskreno zahvaljujemo.

PGD Pristava pri Mestinju, PGD Podčetrtek in PGD Imeno so nam pripravili zelo nazorno predstavitev gasilskih vozil, opreme, nam povedali veliko zanimivih stvari o gasilstvu in pripravili tudi pravo intervencijsko vajo. Za vso pripravljenost in predstavitev se iskreno zahvaljujemo.

V okviru teme »Otrok, nepopisan list« smo likovno ustvarjali z različnimi tehnikami, ki so otroke spodbudile k ustvarjanju na »bele, nepopisane liste«.

Ker pa nismo pozabili tudi na igro, smo dan posvetili druženju otrok med oddelki, kjer so otroci prehajali med igralnicami, igrišču in se igrali.

V četrtek, 10. 10. 2024, pa smo popestrili popoldansko druženje s starši. Ogledali smo si CIRKUŠKO PREDSTAVO Brata Malek Športno – cirkuško društvo Eleja ter se skupaj sprehodili čez jesenske stojnice na prostem.

Teden je bil prijetno obarvan, kajti iskrice v očeh povedo vse. Predvsem pa smo se trudili, da smo otrokom omogočili bistvo »biti otrok«.

Prispevek pripravili koordinatorki: dipl. vzg. Darja Kokot in dipl. vzg. Mateja Mraz

Fotografije: strokovni delavci vrtca