Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Pustovanje je eden najbolj veselih, norčavih, pisanih in pomembnih ljudskih praznikov kar jih poznamo. Prav tako ima pust pomembno vlogo tudi v vrtcu Podčetrtek s podružnico Pristava pri Mestinju, kjer tudi mi obujamo in spodbujamo ta slovenski običaj. 

Že teden pred pustom smo okrasili igralnice, napihnili balone, izdelovali najrazličnejše pustne maske ter se na ta način pripravljali na prihod praznika. Da norčavost ne bi prehitro minila, smo oblikovali tudi kotičke za šemljenje, kjer so se otroci lahko že teden prej srečevali in spoznavali pustne kostume. Na pustni torek, ki smo ga komaj pričakali, smo se najprej posladkali s krofi, zatem pa rajali, plesali in peli. Mlajše skupine so si pustno zabavo pripravile kar v igralnicah, avlah in na terasah igralnic, starejše skupine pa so se odpravile na pustno povorko k baru Atomček, kjer so jih počastili z marmeladnimi krofi. Pustna povorka se je ustavila tudi pri občini, domu starejših občanov in zdravstvenem domu, kjer so otroci z razigranostjo privabili marsikateri nasmešek. S svojo glasnostjo in igrivostjo smo skupaj poskušali odgnati zimo in priklicati pomlad, če nam je le-to uspelo pa bomo še videli.

Članek napisali:

Mag. prof. pred. vzg. Meta Hostnik

Dipl. vzg. Darja Kokot

Foto: strokovne delavke oddelkov

(Skupno 303 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost